Dlaczego się wspinamy?
Wspinaczka jest popularną i prężnie rozwijającą się dyscypliną sportu w Polsce i na świecie. Ogromną zaletą wspinaczki jest jej wszechstronny wpływ na organizm człowieka. Rozwija różne partie mięśni, poprawia koordynację ruchów i zwinność. Pozwala rozładować stres, uczy koncentracji. Jest też świetnym sposobem na spalenie zbędnych kalorii. Podczas godzinnego treningu pozbywamy się ok. 530 kcal.


Wspinaczka dla dzieci

Szczególną popularnością wspinanie cieszy się wśród dzieci, które mogą spożytkować ogromną ilość energii. Sport ten zapewnia wspaniałą zabawę i jednocześnie wspomaga rozwój psychoruchowy, rozwija kompetencje przestrzenne (takie jak orientacja, pamięć i koordynacja ruchowa, czy koordynacja oko-ręka). Podczas wspinaczki pracują wszystkie partie mięśni. Dotyczy to głównie pleców, ramion i brzucha, odpowiadają one za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Wspinając się ciało układa się do ruchu, co rozwija gibkość. Uprawianie wspinaczki uczy odpowiedzialności i koncentracji, pomaga pokonywać własne bariery fizyczne oraz psychiczne (słabości i lęki). Dzieci nabierają pewności siebie i wiary we własne siły.


Co to jest Buldering?

Buldering to wspinanie na niewielkiej wysokości, do kilku metrów. Niepotrzebna jest asekuracja liną. Przed upadkiem chroni profesjonalny materac.


Dlaczego warto spróbować Bulderingu?

– bardzo dobrze wyrabia mięśnie
– zwiększa ogólną wydolność organizmu i zwinność
– wzmacnia kręgosłup – spalisz ogromną ilość kalorii
– jest niżej i bezpieczniej
– asekuruje Cię zawsze gruby materac
– dla dorosłych i młodzieży
– pomaga zwalczyć płaskostopie u dzieci
– fajna zabawa i ogromna frajda dla dzieci 😉